Dzieci

Strona główna

Aktualności

O szkole

Historia

Kontakt

Archiwum

Narodowe Święto Niepodległości
 • W poniedziałek 13 listopada odbyła się w naszej szkole lekcja historii, w której uczestniczyli uczniowie wszystkich klas.
  Ta lekcja - to akademia poświącona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych (Listopadowym 1830 i Styczniowym 1863), zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność. Ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski – Józef Piłsudski. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w 1937 roku. Od roku 1939 do 1989 obchodzenie tego święta było zakazane. Po upadku rządów komunistycznych święto to nabrało szczególnego znaczenia i jest dniem wolnym od pracy.

  Mamy nadzieję, że wszyscy zapamiętali tę ważną datę dla naszego kraju i postacie z nią związane.

  Zobacz galerię zdjęć..."Śniadanie daje moc"
 • W tym roku szkolnyum, już po raz kolejny, wzięliśmy udział w programie edukacyjnym "Śniadanie daje moc".
  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

  Już od siedmiu lat, 8 listopada obchodzony jest w polskich szkołach Dzień - "Śniadanie Daje Moc".

  Śniadanie daje moc

  8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.

  Zobacz galerię zdjęć...Zaproszenie na Zajęcia dla Przedszkolaków!
 • Zaproszenie dla przedszkolakówProjekt "Dzieci i młodzież z Gminy Olesno wspólnie przeciwko mowie nienawiści"
 • Nasza szkoła w tym roku szkolnym uczestniczy w projektcie „Dzieci i młodzież z Gminy Olesno wspólnie przeciwko mowie nienawiści – Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.”

  W ramach przeprowadzanych zajęć odważnie i z dużą świadomością dyskutować będziemy o mocy słowa – zarówno mówionego jak i pisanego w różnych źródłach. Będziemy uświadamiać uczniów o negatywnej mocy słowa oraz o tym, jak ważne jest panowanie nad swoim językiem i emocjami.

  Program Razem bezpiecznieŚlubowanie pierwszoklasistów
 • 1 września 2017 roku, podczas rozpoczęcia roku szkolnego, w naszej szkole odbyła się również uroczystość ślubowania pierwszoklasistów.

  Pani Urszula Grobara, wychowawczyni klasy pierwszej, uroczyście powitała pierwszoklasistów i ich rodziców. Kulminacyjnym punktem uroczystości był akt ślubowania i pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły pani Ewa Płaziuk. Pierwszoklasiści odcisnęli kciuk na przygotowanym arkuszu, potwierdzając swoje ślubowanie. Na pamiątkę tego faktu otrzymali z rąk wychowawczyni dyplom pasowania na ucznia.
  Uczniowie klasy I na rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej otrzymali ufundowane przez Gminę Olesno wyprawki szkolne, które przekazał radny - pan Jan Bonk. Nie zabrakło również z tej okazji "rogów obfitości".
  Życzymy im radości i wielu sukcesów w nauce.

  Zobacz galerię zdjęć...Początek roku szkolnego 2017/2018
 • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018!

  Wakacje niestety skończyły się i pora wracać do szkolnej rzeczywistości. Mamy nadzieję, że jesteście wypoczęci, pełni sił i zapału do pracy.
  Serdecznie witamy szczególnie naszych pierwszoklasistów. Wierzymy, że polubicie swoją nową szkołę i będziecie się w niej dobrze czuli.

  Wszystkich uczniów serdecznie powitała dyrektor szkoły pani Ewa Płaziuk.

  Zobacz galerię zdjęć...